Menu
Pilnā versija

Iesaki rakstu:
Twitter Facebook Draugiem.lv

Par KNAB priekšnieka vietnieces Jutas Strīķes pagātni, pieprasot izziņas vairākām drošības iestādēm, iepriekšējās Saeimas sasaukuma laikā interesējusies parlamenta Nacionālās drošības komisija (NDK). Tiesa, nekādus būtiskus, Strīķi kompromitējošus faktus nav izdevies iegūt. Saeimas NDK interese bijusi saistīta ar mērķi, atrast kaut ko, kas ļautu Strīķi „dabūt prom no KNAB”.

Pēc Saeimas NDK pieprasījuma pārbaude par Strīķi, kura jau ilgstoši ir vairāku ietekmīgu politiķu „melnajā sarakstā” un kura kopš pērnā pavasara asi konfliktē ar KNAB priekšnieku Normundu Vilnīti, veikta iepriekšējās Saeimas sasaukuma laikā. Saeimas NDK tad vadīja TP deputāts Māris Kučinskis, pēc viņa šīs komisijas vadības grožus pārņēma LPP/LC deputāts Dzintars Jaundžeikars.

Informāciju par to, kāds tieši bijis pamatojums šādam Saeimas NDK pieprasījumam, Pietiek neizdevās iegūt, jo visi ar Strīķes pārbaudi saistītie dokumenti ir slepeni. Taču pēc atsevišķu avotu teiktā, Saeimas NDK radušās bažas, ka Strīķe saistīta ar konkrētiem politiskiem spēkiem un viņa kā ļoti ietekmīga KNAB vadības pārstāve ap sevi izveidojusi komandu, kas, iespējams, darbojas ar lietām, kas saistītas ar tā saukto kontrabandas jumtu

Noprotams, ka iniciatīva par Strīķes un vēl vairāku ar viņu cieši saistītu KNAB darbinieku pārbaudēm nākusi no patlaban apvienību Par labu Latviju pārstāvošajām partijām – Tautas partijas un LPP/LC, atbalsts Strīķes pārbaudei bijis arī no Saskaņas centra un ZZS.

Strīķes pārbaude ilgusi vairākus mēnešus, tomēr tās laikā Saeimas NDK nav saņēmusi tādu drošības iestāžu informāciju, kas nepārprotami kompromitētu KNAB priekšnieka vietnieci. Vienīgais fakts, kas noskaidrots, bijis saistīts ar jau pirms vairākiem gadiem medijos izskanējušo faktu, ka Strīķe savulaik bijusi Anna Potapova un ka viņa ir pazīstama ar dažiem Latvijas politiķiem.

Par Strīķi rosinātās pārbaudes rezultātus Saeimas NDK pieņēmusi zināšanai.

Pēc Pietiek rīcībā esošās informācijas, nekādu jaunu pārbaudi pret Strīķi pašreizējās Saeimas NDK negrasās sākt.

Strīķi dēvē par vienu no KNAB zīmoliem. Viņa birojā strādā kopš tā izveidošanas. Ietekmīgu politiķu nepatiku Strīķe izpelnījusies gan ar aso mēli, gan KNAB līdzdalību vairākās politiski ”jūtīgās lietās”. Redzamākās no tām ir ekspremjeram Andrim Šķēlem piederošās firmas UVK biroja kratīšana digitālgeitas lietā, KNAB līdzdalība Ventspils mēra Aivara Lemberga aizturēšanā, tā sauktā Jūrmalgeitas lieta, kā arī vēl pērn vasarā veiktā a/s Latvenergo augstāko amatpersonu aizturēšana.

Novērtē šo rakstu:

0
0