Menu
Pilnā versija

Iesaki rakstu:
Twitter Facebook Draugiem.lv

Smagā finanšu stāvoklī esošā metalurģijas uzņēmuma Liepājas metalurgs zaudējumi var kļūt vēl nedaudz lielāki nevis ekonomisko procesu vai izlaupīšanas, bet gan vienkāršas nolaidības dēļ: kā rāda Pietiek rīcībā esošās ziņas no Krievijas tiesu reģistriem, uzņēmuma pārstāvji sākuši ignorēt tiesvedības Krievijā, kas draud uzņēmumam ar vēl gandrīz 700 tūkstošu ASV dolāru zaudējumu. Tiesa, iespējams, ka uzņēmuma vadība šajās tiesvedībās vienkārši cenšas novilkt laiku.

Kā rāda Maskavas pilsētas arbitrāžas tiesas dati, šā gada 10. oktobrī tiesa pirmstiesas sēdē izskatījusi Krievijas SIA KarbonGrupp prasību pret Liepājas metalurgu par 390 540 ASV dolāru piedziņu, taču no Latvijas uzņēmuma neviens pārstāvis nav uzskatījis par vajadzīgu uz tiesu ierasties.

Lai gan nav šaubu, ka Liepājas metalurga vadība ir lietas kursā par Krievijas kompānijas pretenzijām, tiesa konstatējusi, ka nav dokumentālu pierādījumu, ka Latvijas uzņēmums patiešām būtu informēts par tiesas sēdi, līdz ar to tā pārcelta par pusgadu - uz nākamā gada 4. aprīli, kad gan prasītājam, gan atbildētājam nepieciešams iesniegt tiesā virkni dokumentu.

Savukārt 23. septembrī Samaras apgabala arbitrāžas tiesas pirmstiesas sēdē izskatīta Toljati reģistrētās SIA Torgovij dom NIIEPM prasība pret Liepājas metalurgu par parāda atgūšanu 283 446 dolāru apmērā, kā arī prasība par pāris sīku summu atmaksu sakarā ar līguma nepildīšanu.

Taču arī uz šo pirmstiesas sēdi neviens Liepājas metalurga pārstāvis nav ieradies, tiesa tāpat konstatējusi - nav pierādījumu, ka Latvijas uzņēmums oficiāli būtu ticis informēts par tiesas sēdi, līdz ar ko tā atlikta. Tiesa, šajā prāvā nākamā tiesas sēde noteikta daudz drīzāk - jau šā gada 31. oktobrī.

Pietiek nav izdevies saņemt nekādus komentārus ne no līdzšinējās Liepājas metalurga vadības, ne no uzņēmuma administratora, taču neoficiāli zināms, ka uzņēmuma vadība vienkārši nav uzskatījusi par nepieciešamu administratoru informēt par šādiem "sīkumiem".

Dokumenti

Novērtē šo rakstu:

0
0